KORÇA

Përroi i fshatit Porodinë në Korçë ka dalë nga shtrati duke përmbytur 15 shtëpi dhe duke mbytur 15 bagëti.

Deri tani rrezikohen 60 banorë nga ky përrua që po u cënon shtëpitë teksa Bashkia e Korçës po punon për stabilizimin e situatës dhe rrjedhës së përroit.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb