TIRANE- Nuk është hera e parë që peshkaqenët preferojnë brigjet e Jugut për të lëvizur, ashtu siç ka ndodhur edhe mbëmjen e sotme në afërsi të Borshit, kur në rrjetat e peshkatarëve të anijes “Mario” ra një peshkaqen goxha i madh.

Siç mund të shihni edhe në fotot e siguruara nga BalkanWeb, peshkaqeni është në ngjyrë të zezë, me gjatësi 5 metra dhe peshon plot 450 kg.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: