Në Madrid, presidenti Perez dhe stafi i tij po përgatiten për të ndërtuar Realin e së ardhmes. Prioriteti kryesor i është gjetja e një sulmuesi të ri, por në Spanjë sjellin jo një por dy emra. Nuk ndryshon asgjë në lidhje me Harry Kane, është ai në majën e listës së dëshirave, por rreth sulmuesit anglez ka risi në negociata.

Marca
Marca

Reali ka gati 80 milionë euro për Tottenham, për të blerë kartonin, ndërsa së fundmi është bindur edhe Kane i cili ka dhënë dritën jeshile që të negociojnë me “gjelat”. Aprovimi i kapitenit të përfaqësueses angleze ia bënë më të lehtë këtë tratative presidentit Perez. Jo vetëm Harry Kane, Reali kërkon të afrojë në Madrid edhe sulmuesin e Chelsea, Kai Havertz. Në të njëjtën kohë është e mbyllur pista Jude Bellingham. Talenti britanik po kërkon një shtëpi në Madrid ndërsa zyrtarizimi është thjesht çështje kohe.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb