Rusia vijon sulmet në Ukrainë.

Mësohet se raketat ruse kanë goditur një bllok apartamentesh në Dontesk, duke sjellë shumë shkatërrime pas. Ngjarja ndodhi në qendër të qytetit të Bakhmut, në rajonin lindor të Donetsk.

Disa nga fotot më të fundit që dolën sot nga Ukraina tregojnë njerëz duke shpëtuar disa nga sendet e tyre nga apartamentet e shkatërruara.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: