GREQI

Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës rihter ka goditur pak më parë fqinjin tonë, Greqinë. Sipas Qendrës Europiane të Tërmeteve, lëkundjet sizmike janë regjistruar me epiqendër 35 kilometra në jug të Chanias rreth orës 15:35 minuta.

Capture
Capture

Mediat vendase raportojnë se Kreta është goditur  të paktën 8 herë nga lëkundjet sizmike brenda 30 orësh. Fatmirësisht deri në këto momente nuk raportohen për pasoja në njerëz.

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: