Në vendin ku janë grumbulluar serbët lokal, në Jarinje, në shenjë revolte ndaj vendimit të Qeverisë së Kosovës për të vendosur reciprocitet në targa të automjeteve, tashmë kanë arritur edhe përfaqësuesit e Listës Serbe.

Ata kanë vendosur kamionë në mes të rrugës për të bllokuar lëvizjen e automjeteve në hyrje dalje.

Policia u ka kërkuar atyre të lirojnë rrugën dhe të protestojnë në forma tjera, mirëpo pavarësisht kësaj kërkese ata janë të vendosur për të qëndruar në mes të rrugës.

  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb