VLORË


Një velierë ishte bllokuar prej katër ditësh në det në Zvërnec të Vlorës.


Pas përpjekjeve të shumta të banorëve vendas, veliera u nxorr nga deti.


Në pamjet ekskluzive të siguruara nga gazetari Enrik Mehmeti për “Balkanweb” shihet sesi nxirret veliera.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Mjeti lundrues ishte në pronësi të një italiani. Ai u nxor nga deti me ndihmën e banorëve vendas, të cilët bënë të mundur shpëtimin e italianit.

(d.xh/Balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb