TURQI

Turqia sot përjetoi momente të frikshme pasi u godit një valë e fortë tërmetesh. Tërmeti 5,8 ballësh me epiqendër në Detin e Marmara la pas 8 persona të plagosur në Stamboll.

Sipas Agjencisë më e madhe në botë për tërmetet “EMSC”, brenda 6 orësh janë regjistruar  plot 22 tërmete në disa zona të Turqisë. Fatmirësisht deri tani nuk raportohet për persona të vdekur.

Presidentit i Turqisë, Rexhep Taip Erdogan pasi u kthye nga Amerika, ku qëndroi për të marrë pjesë në seancën e 74-të të Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara (OKB) foli për tmerrin që kaluan bashkëqytetarët e tij. Ai tha se situata mbetet e rëndë.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

(n.m/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb