Deputetja e PD Jorida Tabaku shprehet se e ardhmja e Shqipërisë duhet të jetë anëtarësimi në BE, por sipas saj sa kohë që Edi Rama të jetë në pushtet kjo nuk do të ndodhë.

Në një mesazh të shpërndarë në Facebook në kuadër të Ditës së Europës, Tabaku shprehet se fuqia e integrimit është aq e madhe sa ndryshon rrjedhën e një vendi.

Reagimi i plotë:

Nuk ka asnjē tē ardhme pēr shqiptarët përtej BE!

Europa duhet tē jetē kētu por ajo po shndērrohet nē njē pritje tē njē date qē me sa duket kurrē nuk do tē vijē me Ramēn nē pushtet.

Fuqia e integrimit ēshtē e madhe aq sa ndryshon rrjedhēn e njē vendi. Prandaj duhet ti japim mundesinē shqiptarēve tē jenē pērfituesit dhe kontribuesit e BE-sē.

Europa e bashkuar, për të cituar Adenhauer, qe ëndrra e disave. U kthye shpresa e të shumtëve. Sot është domosdoshmëri për të gjithë ne!

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb