Çmimi i Madh i Spanjës në MOTO GP i takon Francesko Bagnaia.

Italiani dhuroi një përformancë të shkëlqyer sot, duke lënë mbrapa kundërshtarin e tij francez, Fabio Quartararo. Përballja në distancë mes të dyve ishte e fortë, por në fund fitues doli Bagnaia.

Vendi i 3-të dhe i katërt zihet nga 2 spanjollë. Bëhet fjalë për Esparago dhe Marquez. I pesti qëndron Miller.

Y6
Y6

Në rënditjen e përgjithshme kryeson sërish Quartararo, i  cili shpreson që ta mbaj këtë vend sa më gjatë të jetë e mundur.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb