Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka vizituar këtë të premte Korçën, për të inspektuar Qendrën e Turizmit që tashmë është futur në kantier.

Rama u informua se për 9 muaj ndërtimi përfundon, dhe mund të jetë gati në fund të vitit.

Pas kësaj, Rama duke marrë parasysh edhe pandeminë shpresoi që Krishtlindjet që vijnë tëfestohen pa maska.

BISEDA NË KORÇË

EDI RAMA: Kur mbaron

INXHINIERI: Ka afat 9 muaj, besoj para fundit të vitit, në sezonine fundvitit do jetë gati

EDI RAMA: Për Krishtlindje, shpresojmë Krishtlindje pa maska

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb