Gazetari Granit Sokolaj, me anë të një statusi në “Facebook” ka publikuar foton e një vajze, e cila në plazh shet libra.

Sokolaj shprehet se vajza ka zgjedhur të jetë shitëse lëvizëse librash e jo “skllave” ofertash për në Jalë apo Drimadhes.

  • foto galeri

Postimi i gazetarit Granit Sokolaj:

Një vajzë për t’u marrë shembull!!! Në pikën e vapës, ka zgjedhur të ecë brigjeve të Jonit, me një stivë librash në krah dhe shumë të tjera në çantë.

Shijon detin nga larg, duke nxjerrë ndoshta të ardhurat për shkollën e saj, pa pritur se cili emigrant do vijë nga Anglia apo Zvicra e t’i ofrojë pushimet në Drimadhes, Jal apo Ksamil, nga ku mund të postonte foto të bukura, trupin e vajosur dhe me tanga apo pjatat me prodhime deti përpara.

Ka zgjedhur të mos jetë “skllave” ofertash, por shitëse lëvizëse librash.

Një vajze për t’u marrë shembull!!! Në pikën e vapës, ka zgjedhur të ecë brigjeve të Jonit, me një stivë librash në krah dhe shumë të tjera në çantë.

Shijon detin nga larg, duke nxjerrë ndoshta të ardhurat për shkollen e saj, pa pritur se cili emigrant do vijë nga Anglia apo Zvicra e t’i ofrojë pushimet në Drimadhes, Jal apo Ksamil, nga ku mund të postonte foto të bukura, trupin e vajosur dhe me tanga apo pjatat me prodhime deti përpara.

Ka zgjedhur të mos jetë “skllave” ofertash, por shitëse levizëse librash.

(d.xh/ balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb