Ish-futbollisti i perfaqesueses gjermane dhe ish-lojtari i Bayern Munich, Stefan Effenberg, është shkarkuar nga posti i trajnerit te Paderborn (D2 gjerman), pasi nuk ka fituar prej 12 ndeshjesh, beri te ditur klubi te enjten.

SC Paderborn, qe barazoi te marten perballe Karlsruhe (0-0), “i jep fund bashkepunimit me (…) Stefan Effenberg. Presidenti e ka informuar ate gjate nje takimi”, beri te ditur klubi pa dhene detaje te tjera.

Effenberg, 47 vjec, e mori drejtimin e SC Paderborn ne mes te tetorit ne përvojën e pare si trajner.
Paderborn eshte aktualisht ne vendin e 17-te ne klasifikim.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: