Një zjarr I fuqishëm ka rënë rreth 50 km nga Berlini duke u shpërndarë me shpejtësi edhe për shkak të erërave të forta.

Flakët dhe tymi kanë detyruar evakuimin e tre fshatrave në jug të Postdam, Tiefenbrunnen, Klausdorf e Frohnsdorf.

Të enjten në mbrëmje ishte djegur një sipërfaqe e barabartë me 400 fusha futbolli.
(da.xha/BalkanWeb)

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: