Protestat e Mourinhos i kushtuan atij kartonin e kuq, dhe ajo që është akoma më e rëndë, ato mund të sanksionohen, pas raportit, me një skualifikim nga gjyqtari federal sportiv.

Nervozizmi dhe zhgënjimi për zgjedhje të pandarë si mungesa e penalltisë ndaj Pellegrinit shpërtheu më pas në shtesë, kur koha e humbur e kundërshtarëve dhe shtesa jo si duhej, e shtynë atë të ankohej në mënyrë flagrante…

Paralajmërimi i marrë nuk e përmirësoi situatën me Mourinhon, i cili pasi hodhi një top larg, imitoi gjestin e telefonit drejt arbitrit. Çfarë donte të thoshte José me këtë mimikë?

Vështirë për t’u thënë, me rrjetet sociale të lëshuara për referenca të mundshme ndaj telefonatave të marra nga Pairetto në përpjekje për të ndërlikuar planet e Romës. Ajo që rrezikon Mourinho, skualifikimi mund të jetë i gjatë!

Qëndrimi i Mourinhos nuk i ka shpëtuar as në tribuna, ku nuk kanë munguar drejtuesit verdhekuq. Mesa duket klubi do t’i kishte kërkuar menjëherë falje treshes së arbitrave dhe Pairetto-s, siç konfirmohet nga Il Messaggero, me qëllim që t’i shmangej trajnerit portugez një skualifikim të gjatë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb