Një proteste është zhvilluar pasditen e së martës jashtë ambasadës shqiptare në Athinë, pas lënies në burg të Fredi Belerit.

Dhjetëra qytetarë janë mbledhur para ambasadës, ndërsa mbajnë në duar pankarta dhe bëjnë thirre për lirimin e tij.

Kujtohet se të hënën GJKKO la në burg Belerin dhe bashkëpunëtorin e tij Pantelis Kokavesis.

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb