TIRANE- Pas deklaratës se Kotzias gjatë ceremonisë së dorëzimit të detyrës se Greqia është gati të zgjerojë ujërat e saj territorialë në krahun perëndimor, nga 6 në 12 milje detare, vjen një reagim nga kampi i demokratëve.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ nënkryetari i PD-së Edi Paloka pohoi se Kotzias u mburr me këtë deklaratë. Ndërkohë, ai ka bërë edhe një pyetje publike nëse ministri i Jashtëm Ditmir Bushati e falënderoi Kotzias për këtë fakt.

“Kotzias “mburret” ne ceremonine e largimit si minister i jashtem se ka zgjeruar territorin e Greqise nga 6 ne 12 milje detare ne kufirin me Shqiperine…
Per kete e falenderoi Bushati???”, shkruan Paloka.
(ed.me/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: