GREQI

Greqia ka arritur 70 viktima nga koronavirusi teksa 2 të fundit për sot janë shënuar në dy qytete shumë afër Shqipërisë, në Korfuz dhe Kostur.
Një 75- vjeçar, rasti i dytë nga ishulli i Korfuzit ndërroi jetë sot në spitalin e Janinës teksa numri i të infektuarve në Greqi ka shënuar 1 673.
Greqia mbetet një nga vendet me më shumë të infektuar dhe viktima në Ballkan.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb