Dashi
Mendoni veten si një yll filmi. Puna do të jetë më argëtuese nëse pretendoni se po luani një rol filmi. Nëse nuk duhet të jeni në punë sot, kjo është edhe më mirë. Shijoni kohën tuaj të lirë dhe relaksoni mendjen tuaj.

Demi
Edhe nëse nuk jeni në punë sot, puna do të jetë në mendjen tuaj falë dikujt që ju telefonon dhe ju bën një pyetje në lidhje me punën. Mbani në mend se nuk jeni i detyruar ta parashtroni këtë pyetje tani. Me shumë mundësi, mund të presë.

Binjakët
Mund të ketë disa pika të ashpra sot që mund të jenë të vështira për t’u rregulluar. Ndoshta pavendosmëria juaj po e bën shumë të vështirë për ju që të jeni efektiv. Merrni kontrollin e situatës.

Gaforrja
Ushqeni anën tuaj artistike, romantike sot. Zemra dhe mendja juaj janë më në fund në të njëjtën anë dhe është shumë më e lehtë të thuash saktësisht se si ndihesh. Dilni në rrugë dhe takoheni me njerëz interesantë.

Luani
Ndiqni zemrën tuaj në një vend plot fantazi. Përgjigjja që kërkoni është afër qoshes. Ju mund të ndjeni se është afër, por ende larg. Kjo është plotësisht e kuptueshme. Merrni kontrollin e fatit tuaj dhe punoni drejt qëllimeve që keni vendosur.

Virgjëresha
Kjo është një ditë fantastike. Elementet e jetës suaj duket se po bien në vend. Jeni në një periudhë kur po filloni cikle të reja dashurie dhe aktiviteti mendor. Zemra dhe mendja juaj po funksionojnë në mënyrë harmonike.

Peshorja
Merrni një mësim gjatë javës së punës dhe zbatojeni atë në jetën tuaj familfare. Dikush në jetën tuaj personale mund të përdorë pak disiplinë ose këshilla të thjeshta praktike. Biseda rrjedh lehtësisht, duke i dhënë vetes diskutime produktive të kësaj natyre.

Akrepi
Mënyra më e mirë për të shëruar veten nga java e kaluar është të flisni me të tjerët. Ndarja e përvojave, bisedave dhe marrëdhënieve tuaja me njerëzit e tjerë do të jetë jashtëzakonisht e dobishme. Do t’ju lehtësojë barrën.

Shigjetari
Mendja juaj gumëzhin nga bisedat e një dite më parë. Bëni më të mirën për t’i lënë këto mendime të pastrohen nga koka juaj dhe mos i lini ato të dominojnë vetëdijen tuaj sot. Aspekti financiar duket në formë.

Bricjapi
Edhe nëse nuk jeni fizikisht në punë, mendja juaj është ende e ngecur atje. T’i japësh vetes një pushim mendor do të jetë më e lehtë të thuash sesa të bësh. Angazhohuni në një aktivitet fizik.

Ujori
Mund ta keni të vështirë të lidheni me të tjerët sot. Truri juaj mund të duket sikur është në një dimension tjetër. Vlerësoni fuqinë e lëvizjes rrethore në jetën tuaj. Kërkoni gjëra me ritëm të shpejtë dhe paksa të çuditshme.

Peshqit
Gjërat mund të vijnë në një kulm dramatik për ju. Mund të duket sikur gjithçka po funksionon kundër jush. Kini parasysh se kjo është një kohë e shkëlqyer për të gjetur ekuilibrin dhe për të fituar një perspektivë shumë më të madhe për çështjet në jetën tuaj.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb