Dashi
Ndërsa shqyrtoni ditën tuaj ndërsa shikoni diellin dhe vëreni re, të cilat mbulojnë perspektivën tuaj. Sigurohuni që mendja juaj është në harmoni me zemrën. Mendoni për emocionet e ditës, mendimet dhe vëreni se si kanë ndikuar ato në veprimet tuaja.

Demi
Mendja po ju gumëzhin si një bletë dhe nuk e dini çfarë duhet bërë për ta ndaluar atë. Sigurohuni që të shtoni pak më shumë dhembshuri në zinxhirin që mban gjithçka bashkë. Gjithashtu sigurohuni që të mos bëheni viktimë e mendimeve tuaja.

Binjakët
Mëngjeset zakonisht nuk janë koha juaj më e mirë. Nuk jeni plotësisht zgjuar deri pasdite. Megjithatë, mundohuni të mos lini pas dore ngjarjet e këtij mëngjesi të veçantë. Disa surpriza parashikohen për ju.

Gaforrja
Bota juaj mund të duket mjaft e ngushtë dhe e ngurtë këtë mëngjes, por lajmi i mirë është se vështirësitë janë të prirura të largohen teksa dita përparon. Gjërat mund të ndryshojnë në një çast.

Luani
Kjo është një nga ato ditë në të cilat keni dëshirë të ndaloni dhe të mendoni për ndjenjat dhe emocionet tuaja. Zemra juaj është e tejmbushur me dashuri ndaj një personi, i cili nuk përgjigjet në të njëjtën mënyrë.

Virgjëresha
Përgatituni për një surprizë sot, ndoshta do të vijë nga dikush, por mund të jeni edhe ju që mund t’ia bëni dikujt. Sido që të jetë, në mbrëmje do të ndjeni mjaft dashuri. Kjo është koha juaj për të vepruar.

Peshorja
Gjërat duket se po shkojnë mjaft mirë për ju në shumë aspekte. Mendjen e keni të qartë, emocionet nën kontroll dhe pjesët e mistereve janë në rregull. Kjo është koha juaj për të përfituar nga ‘xhepat’ e fatit.

Akrepi
Mekanizmi juaj i brendshëm mund të mos funksionojë si duhet sot. Shkak mund të jetë nevoja për t’u dhënë kuptim mendimeve tuaja si dhe të qartësoni emocionet. Përgjigja që kërkoni ndoshta do vijë gjatë orëve të natës.

Shigjetari
Kini kujdes që të mos lodheni sot. Mund të keni nevojë për më shumë zell për të përmbushur qëllimet tuaja. Në të njëjtën kohë, jini të kujdesshëm në lidhje me sjelljen ndaj një personi në punë.

Bricjapi
Sot mund të jeni shumë nervoz kur të përballeni me disa të vërteta të hidhura. Adresojeni këtë problem menjëherë. Nuk është e nevojshme që të përpiqeni të fshihni ndjenjat.

Ujori
Sot mund të përballeni me disa shkëndija dashurie që vijnë nga e kaluara. Ky shpërthim ndjenjash ka gjasa të godasë shpejt dhe papritur, prandaj mbani një sy hapur, por mos shpresoni se mund të zgjasë shumë.

Peshqit
Ndonjëherë emocionet u zënë vendin mendimeve racionale. Sot do të zbuloni se mendja dhe zemra juaj janë të lidhura me çështje të rëndësishme dhe koordinohen mirë së bashku. Qëllimi juaj është të gjeni bilancin më të mirë.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb