Ish-ministri i jashtëm, Gent Cakaj kërkon ndihmë urgjente për babain e tij i cili është me COVID-19.

Cakaj shkruan se babait të tij i duhet me urgjencë plazmë të gjakut për grupin A pozitiv, me 50 antitrupa.

Ndihma kërkohet në QKUK të Prishtinës teksa Gent Cakaj i bën apel ndihmuesve që të lajmërojnë sa më parë.

 

STATUSI NGA  GENT CAKAJ

Të nderuar miq,

I shtrenguar nga beteja me COVID-19, detyrohem të ju kërkojë ndihmë personale për të siguruar me urgjencë plazmë të gjakut për grupin A pozitiv, për babain tim, Shkelzen Cakaj.

Gjaku duhet të përmban mbi 50 antitrupa!

Ndihmuesit e mundshëm duhet të lajmërohen sa më parë në Qendrën e Transfuzionit të Gjakut në QKUK, në emër të babait tim, Shkelzen Cakaj.

Po ashtu, të gjithë ata që kanë mundësi mund të na kontaktojnë drejtëpërdrejtë edhe në këtë numër telefoni: +38345101998!

Ju falemnderoj përultësisht dhe Zoti ju bekoftë!

Sinqerisht,

Genti

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb