Zv. kryeministri Erion Braçe ka zbuluar detaje rreth 31- vjeçarit që importoi në Shqipëri koronavirusin nga Milano e Italisë. Braçe thotë se ai kishte qëndruar vetëm disa orë në Milano për të vizituar dajën e shtruar në spital.

Braçe ironizon duke thënë se dashuria me madhe për njëri- tjetrin e përhap me qejf koronavirusin por nga ana tjetër i bën apel të gjithë shqiptarëve që vijnë nga Italia apo çdo zonë e saj të vetkarantinohet në shtëpinë e tij për të shpëtuar veten dhe njerëzit e afërm.

 

STATUSI I ERION BRAÇES

NJEREZ NESE KENI QENE NE ITALI DY JAVET E FUNDIT RRINI NE SHTEPI!
MOS DILNI! MOS SHKONI NE KAFE A RESTORANTE!

INFEKTONI TE TJERE KESHTU!

Ky virus shfrytezon fort menyren tone te jeteses;
E DIME MIRE, NE JEMI POPULL SHUME SOCIAL, “BEHEMI SHUME” ME NJERI TJETRIN!

I infektuari i 6-te eshte nje dale i ri qe ka shkuar vec per disa ore ne Milano,
“per te pare dajen e shtruar ne spital atje”!!!!!!!!!! Vec kaq pak eshte dashur!

Pastaj dashuria e madhe per njeri tjetein ketu e perhap me qef virusin!

Ndaj,
NESE KE QENE NE ITALI, VETEKARANTINOHU!
RI NE SHTEPINE TENDE!
SHPETON VETEN DHE GJITHKEND QE DO!

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb