Maqedonia e Veriut sot regjistroi edhe 406 raste të reja me Covid-19, nga 3 149 testimet e bëra. Ministra i Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orët e fundit janë shënuar 18 raste vdekjesh, ndërsa janë shëruar 387 pacientë.

Në Shkup ndërruan jetë gjashtë persona (63, 71, 72, 75, 81 dhe 85v), dy nga Manastiri (63 dhe 80 vjecc), një nga Shtipi (69), Kratova (71), Strumica (57) dhe Ohri (55).

Ministria raportoi që gjashtë vdekje janë regjistruar për periudhën nga 8 shtatorit deri 3 tetor.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb