Britania ka shënuar rritje të rasteve me koronavirus. Ministria e Shëndetësisë ka publikuar shifrat zyrtare nëpërmjet të së cilët bën me dije se në 24 orët e fundit në vend janë identifikuar 102, 292 të prekur.

Autoritetet shëndetësore njoftuan se 346 pacientë kanë humbur jetën.

Autoritetet bëjnë thirrje që qytetarët të tregohen të kujdesshëm dhe të aplikojnë vaksinën kundër COVID për të parandaluar përhapjen e virusit.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb