KOSOVA

Kreu i PDK- së në Kosovë, Kadri Veseli ka rezultuar pozitiv në testin për koronavirus. Lajmi është publikuar nga Gazeta Express teksa ai dhe vetë partia kanë vendosur të heshtin.

Ndërkohë kujtojmë se Kadri Veseli një ish- luftëtar dhe komandant i UÇK-së i është ngritur aktakuzë nga Haga për rreth 100 krime lufte. Ai pritet të intervistohet në Hagë por duket se me infektimin dhe izolimin e detyruar tashmë duhet të presë.

(BalkanWeb)

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb