Deputetja maqedonase, Jadranga Pockova, nga Strumica, nga radhët e OBRM-PDUKM-së, është e infektuara më e re me COVID-19 në Kuvendin e Maqedonisë së Veriut.

Me këtë, numri i rasteve aktive në Kuvend arrin në 3 deputetë.

Sipas AIM, ajo është e infektuar prej një jave, por dy javë më parë nuk ka qenë në punë.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb