Christian Wood ka fituar sfidën më të rëndësishme të jetës së tij. Sipas “Detroit Free Press”, që citon agjentin e basketbollistit të Pistons, një nga dhjetë të prekurit me Covid-19 në NBA, ai është shëruar plotësisht.

B48c1270 6eeb 11ea 974f 66d2adf598a9
B48c1270 6eeb 11ea 974f 66d2adf598a9

Wood rezultoi pozitiv në testin e zhvilluar më 14 mars. Tashmë, basketbollisti duhet të qëndrojë i izoluar për një tjetër periudhë 2-javore, ndërsa pritet të marrë edhe përgjigjen përfundimtare nga mjekët.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: