Një vajzë 8-vjeçare humbi jetën pasi ra në një pishinë  ndërsa po ngiste një biçikletë. Aksidenti ndodhi në Komunën e Capalbio, në lokalitetin La Vallerana, në zonën Grosseto, brenda fermës ku vajza e vogël jetonte me prindërit e saj, me origjinë rumune, në një shtëpi me qira. 

Vallerana është një qytet në fshatin Maremma, midis Capalbio dhe Manciano, me pak shtëpi, kryesisht të banuara nga punëtorë që merren me bujqësi. Vajza e vogël kishte mbërritur në Itali gjatë pushimeve të Krishtlindjeve së bashku me nënën e saj.  Ajo ishte ribashkuar me babain pasi ai kishte gjetur një punë.

 

BalkanWeb

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb