Juventus kërkon një zëvendësues për Gonazalo Higuain. Argjentinasi do të largohet në fund të sezonit, ndërsa Milik dhe Icardi janë dy emrat që kryesojnë listën e “Zonjës së Vjetër”. Por ky është plani për të ardhmen e afërt. Kampioët italianë shohin akoma më larg dhe mendojnë për atë që do të jetë pasardhësi i Cristiano Ronaldo.

Former Real Madrid Player And Coach Ignites For Erling Haaland.img
Former Real Madrid Player And Coach Ignites For Erling Haaland.img

Sipas mediave përtej Adriatikut, I përzgjedhuri është Erling Haaland. Sulmuesi norvegjez i Borussia Dortmund kërkohet nga klubet më të mëdhenj të Europës, por të gjithë presin verën e vitit 2021 kur hyn në fuqi klauzola 70 milion euro që sulmuesi ka firmosur në kontratën me klubin gjerman.
(balkanweb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb