Kandidati i dalë nga procesi i “Primareve” për të garuar për bashkinë e Vorës në zgjedhjet lokale të 14 majit, Indrit Hoxha, ka denoncuar gjendjen e rrugëve në Vorë.

Hoxha ka publikuar disa foto në “Facebook”, ndërsa thekson se prej vitesh ka munguar vëmendja e shtetit duke i lënë banorët në këtë zonë në harresë.

Statusi:

Kjo pamje nuk eshte ne nje cep te larget te Shqiperise, por vetem 10 kilometer larg Tiranes, ne Bashkine Vore. Qytetaret e Vores jane trajtuar ne kater vitet e fundit si qytetare te dores se dyte. Me 14 Maj ndryshojme cdo gje. Fillon urbanizimi dhe rikualifikimi i gjithe territorit te saj. Njerzit e Vores meritojne te trajtohen me respekt dhe dinjitet .

  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri
  • foto galeri

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: