Pavarësisht se varianti Delta po kërcënon për një valë tjetër të COVID-19, në Londër dhe Paris janë të vendosur për të mos lejuar më masa kufizuese.

Protesta masive kanë shpërthyer në dy kryeqytetet e Anglisë dhe Francës teksa qytetarët nuk pranojnë më të mbyllen nëpër banesa apo kufizohen pas pandemisë e cila tashmë prej 1 viti e gjysmë ja u ka vështirësuar jetët.

Vaksinimi duket si i vetmi shpëtim nga ky ‘tunel’, por varianti Delta ka sjellë sërish rritje të rasteve.

Edhe në Australi ku po ndihen efektet më të rënda të valës së re, qytetarët janë ngritur kundër masave Lock-Down të ndërmarra.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb