Gita Ramjee, një shkencëtare afrikano- jugore ka ndërruare jetë prej koronavirusit. Ajo ka vdeur djenë Durban në një spital në moshën 64- vjeçare.

Ajo njihet për kërkimet e saj në fushën mjekësore kryesisht për HIV- AIDS ku kërkonte një vaksinë efektive dhe metoda të ndalimit të sëmundjes.

Por duket se një epidemi e panjohur si koronavirusi ja mori jetën. Lajmin e bëri të ditur në një deklaratë për shtyp Presidenti David Mabuza.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb