Forcat ruse nisën një sulm me raketa në qendrën e qytetit lindor të Ukrainës, Dnipro, duke goditur infrastrukturën hekurudhore, njoftoi shefi i hekurudhave Olexander Kamyshin.

Shpërthime, disa prej të cilave u shkaktuan nga mbrojtja ajrore, u raportuan gjithashtu nga Kievi, Odessa, Cherkassy, Kirovohrad dhe Zaporizhia.

Të paktën dy civilë u vranë në rajonin lindor të Ukrainës, Donetsk, dhe 11 të tjerë u plagosën në sulmet ruse, sipas administratës rajonale.

Ka pasur gjithashtu raporte për zjarr artilerie në Mykolaiv dhe Kharkiv.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: