Kanye West është pezulluar nga pjesëmarrja e tij në Grammy, e kjo për shkak të ‘sjelljes së tij në rrjetet sociale’.

Sipas “Variety” këngëtari nuk do të performojë më në shfaqjen vjetore  të Grammy, një ndër eventet më të rëndësishme për artistët.

Kanye, 44 vjeç, është vënë nën kritika për shpërthimet e tij të përsëritura publike që sulmonin ish- gruan e tij, Kim Kardashian, dhe të dashurin e saj të ri Pete Davidson.

1 File Kim Kardashian And Kanye West Reportedly Divorcing

Kanye u pezullua nga Instagram për 24 orë këtë javë pasi postoi një postim me fyerje racore drejtuar Noah. Ai shkeli politikat e kompanisë për gjuhën e urrejtjes, bullizmin dhe ngacmimin.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb