Të paktën 14 persona e kanë humbur jetën pasi një zjarr shpërtheu në një depo në verilindje të Kinës, raportoi media lokale.

Incidenti në provincën Jilin la të lënduar gjithashtu 26 persona, të cilët u dërguan me urgjencë në spitale, sipas agjencisë së lajmeve Xinhua.

Shkaku i rënies së zjarrit ende nuk dihet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: