Tre turistë amerikanë u gjetën të vdekur javën e kaluar në një apartament në Mexico City, në një ‘Airbnb’ që po merrnin me qira pas një helmimi të dukshëm me monoksid karboni, konfirmuan autoritetet meksikane për Reuters.

3 miqtë, Kandace Florence, Jordan Marshall dhe Courtez Hall po vizitonin kryeqytetin meksikan për të festuar festën e Ditës së të Vdekurve, sipas faqes amerikane të lajmeve WAVY, me qendër në Virginia Beach, Virxhinia, nga ishin Florence dhe Marshall.

Zyra e Prokurorit të Përgjithshëm të Meksikës, e cila hapi një hetim për vdekjet, tha se trupat e viktimave u gjetën më 30 tetor dhe se studimet treguan se ata vdiqën nga helmimi me monoksid karboni.

Viktimat po qëndronin në La Rosita, një lagje në lagjen e qytetit të Meksikos të Cuajimalpa dhe afër zonës së pasur të biznesit Santa Fe.

Airbnb nuk iu përgjigj menjëherë një kërkese për koment, por në një prononcim për Bloomberg tha se vdekjet ishin një “tragjedi e tmerrshme” dhe se kompania ishte e gatshme të ndihmonte me pyetjet nga autoritetet.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: