Vaksina kundër variantit të ri Omicron do të jetë gati në muajin mars të këtij viti.

Njoftimi është bërë me dije nga CEO i Pfizer, Albert Bourla. Ai gjithashtu njoftoi se kompania Pfizer tashmë ka filluar prodhimin e dozave.

Nëpërmjet një interviste ai shpjegoi se vaksina do të jetë efektive edhe kundër varianteve të Covid që tashmë janë në qarkullim.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb