KOSOVË- Përkrahësit e ish-diktatorit të Shqipërisë, Enver Hoxha, në Kosovë po vazhdojnë të promovojnë figurën e liderit komunist historik shqiptar.

Madje, simpatizantët e tij kanë vendosur t’i nxjerrin në dritë gazetën për nder të tij.

Në faqet e gazetës “8 Nëntori”, organ i Partisë së Punës së Shqipërisë flitet gjerësisht për figurën e ish-diktatorit por edhe për socializmin. Në një nga faqet madje shkruhet se në zgjedhjet e 21 qershorit 2015, Partika e Punës do të marrë pjesë si pjesë e koalicionit me PS-në.

 

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb