322 raste aktive me koronavirus regjistrohen në Kosovë. Ky fakt bëhet i ditur nga Ministria e Shëndetësisë.

Po ashtu bëhet e ditur se nga COVID-19 janë shëruar 225,411 persona, ndërkaq nga fillimi i pandemisë nga koronavirusi kanë vdekur 3,140.

Numri i të vaksinuarve me dy dozat deri tani është 823.696, ndërkaq me dozë të tretë dhe përforcuese është 103.167.

Ndërkaq, numri total i dozave të administruara që nga fillimi i pandemisë është 1.830.463.

(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: