Boris Johnson deklaron se nuk ka asnjë shans që Ukraina të futet së shpejti në NATO.

Nga ana tjetër, Johnson tha se vendimi duhet të merret nga presidenti i vendit. Presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky tha të martën se; “Ne kemi dëgjuar për shumë vite për dyert e hapura, por kemi dëgjuar gjithashtu se nuk mund të hyjmë në ato dyer”.

Duke folur gjatë vizitës së tij në Abu Dhabi, kryeministri i Mbretërisë së Bashkuar thotë se ka biseduar sërish me Zelenskyn.

Ai shton se gjëja më e rëndësishme është se “sulmet barbare të presidentit rus Vladimir Putin ndaj Ukrainës duhet të ndalen”.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: