MAQEDONI E VERIUT

Kryeministri teknik Oliver Spasovski do të vijojë me ashpërsinë e të administruarit situatën e koronavirusit në Maqedoninë e Veriut.

Spasovski thotë se nëse rriten rastet me COVID-19 në ditët në vijim, Maqedonia e Veriut i rikthehet masave kufizuese dhe orarit policor.

Nga nesër Maqedonia e Veriut do ketë fatin mos ketë më orar kufizues por apelon qytetarët tërespektojnë masat si distancimi fizik, dezinfektimi i duarve apo masat kufizuese.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb