Këtë të shtunë Partia Demokratike në protestë kërkoi një qeveri të përkohshme antimafia, e cila sipas tyre do të garantojë votimin e lirë dhe luftën ndaj kriminalitetit.

Në simbolet kryesore të protestës ishin edhe Saimir Tahiri dhe Edi Rama me veshje të burgosurish, ndërsa protestuesit tundnin prangat.
TAHIRI-OK-OK-770x433
Por në arkivat tona gjetëm këto foto. Viti 2013, kur ish ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri merrte rreze dielli në Karaburun. Në foto duket që është i shoqëruar nga ish-deputeti socialist Dash Peza.
Sa shumë do t’i donte Tahiri këto orë reklaksi në ditët e sotme, kur e gjithë vëmendja është drejtuar ndaj tij pas përgjimeve që dolën dhe akuzës së ngritur nga prokuroria e krimeve të rënda për lidhje me Habiljat.
foto-protesta-768x576

TAHIRI-OK-OK-2
Burimi:http://www.gsh.al/2018/01/27/foto-kur-saimir-tahiri-shijonte-ne-karaburun/

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: