TIRANË- Edhe sot, qindra studentë kanë dalë në protestë për të kundërshtuar ligjin për arsimin e lartë. Ata janë mbledhur fillimisht para Korpusit ose Universitetit Politeknik dhe më pas kanë marshuar drejt Kryeministrisë. Ata kanë hedhur parulla kundër ligjit për arsimin e lartë duke kërkuar që qeveria të tërhiqet nga kjo reformë. Kjo është disata herë që studentë nga të gjitha qytetet protestojnë kundër kësaj reforme. Madje ata kanë përdorur edhe mjete të tjera për të shprehur revoltën e tyre, siç ishte rasti në fillim të nëntorit ky qëlluan me vezë kryeministrin Edi Rama.

(m.k/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: