Franca prej ditësh është përfshirë nga protesta masive kundër vaksinimit dhe kufizimeve të koronavirusit

Protestuesit u përleshën sot me policinë në Parisin qendror, me policinë e trazirave duke përdorur gaz lotsjellës.

Përveç Parisit, demonstrata priten në qytete të tjera të vendit si Marsejë , Montpellier , Nantes dhe Toulouse , pasi parlamenti francez pritet të votojë këtë fundjavë për projekt-ligjin e qeverisë, i cili parashikon krijimin e një çertifikate të detyrueshme shëndetësore të shëndetit.

(BalkanWeb)

 

 

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb