Në mbyllje të garës për SPAK, kreu i KLP-së ka sqaruar edhe procedurat që ky institucion do të ndjekë për zgjedhjen e Prokurorit të Përgjithshëm.

Në një intervistë për gazetaren Klodiana Lala, Ibrahimi u shpreh se me siguri e gjithë procedura përfundon në qershor.

“Ne kemi afat maksimal datën 19 mars, edhe pse kemi ende punë për të bërë. Këtu nuk ka rrëshqitje do e shpallim të hapur garën për Prokuror të Përgjithshëm në këtë datë, Kandidatët do kenë 3 ditë kohë për të aplikuar dhe ne 45 ditë kohë për të shqyrtuar dosjet e secilit prej tyre. Në fund të qershorit është e mbaruar e gjithë procedura”, u shpreh Ibrahimi.

(m.a/BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb