Gjykata e Posaçme pranon kërkesën e Adriatik Llallës për gjykim të shkurtuar. Me kërkesë të prokurorit të SPAK, seanca është shtyrë për më 19 mars për paraqitur konkluzionet përfundimtare. Lajmi eshte bere i ditur per BalkanWeb nga gazetarja Klodiana Lala.

Llalla është marrë i pandehur për akuzën e fshehjes së pasurisë.

Adriatik Llalla u hetua për disa vepra penale, përfshirë edhe pastrimin e parave, por në finale ai u dërgua për gjykim vetëm për fshehje të pasurisë.
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: