Në seancën e sotme është votuar mbi shkarkimin e kryetares së Kuvendit Lindita Nikolla.

Në votimin e mbyllur, 78 deputetë votuar kundër kërkesës së opozitës, ndërkohë që vetëm tre deputetë kanë votuar pro.

Kërkesa për shkarkimin e Nikollës erdhi pas tensioneve të seancave të fundit në Kuvend dhe masave të marra për përjashtimin e disa deputetëve të opozitës.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb