Ka disa të rinj, të cilët nuk pritet të kenë hapësira në skuadër në sezonin e ri dhe Partizani po mendon t’i sistemojnë në ekipe të tjera, ku të kenë më shumë hapësira dhe të fitojnë eksperiencë.

Arçejnxh Bintsuka, i ardhur në këtë verë në kampin e kuq, do të largohet pa debutuar ende në një ndeshje zyrtare. “Panorama Sport” ka arritur të mësojë se kongolezi është pranë huazimit te skuadra e Dritës në Kosovë.

Që me ardhjen e tij, Kolela e ka “skualifikuar” Bintsukën dhe ka dhënë miratimin e tij për ta larguar nga gjiri i ekipit. Lojtari nga ana e tij kërkon minuta dhe natyrshëm do të ishte dakord për kalimin në Gjilan te Drita. Në ditët në vazhdim priten edhe huazime të tjera.

Panorama Sport

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb
Etiketa: