Ministri i Jashtëm rus, Sergei Lavrov ka sulmuar ashpër Bashkimin Europian se po përpiqet që të shmangë një dialog të ndershëm mes Rusisë dhe Ukrainës.

Po ashtu ai bëri thirrje që SHBA të largojë armët bërthamore nga Europa.

Duke komentuar luftën e nisur, Lavrov tha se tragjedia në Ukrainë është prej regjimit që u formua në këtë shtet.

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb