Ashtu siç u bë me dije dje nga Komiteti Teknik i Ekspertëve, duke filluar nga sot kanë nisur fluturimet me Britaninë e Madhe, të cilat ishin pezulluar prej disa kohësh për shkak të situatës me koronavirusin.

Përmes një postimi në ‘Facebook’ Aeroporti i Rinasit ka njoftuar qytetarët për nisjen e udhëtimeve.

REAGIMI I AEROPORTIT
📌Lajm i mirë
📌 Duke filluar nga sot, British Airëays, Easy Jet dhe Ëizz Air bëhen gati të rifillojnë fluturimet direkte Tiranë – Londër dhe anasjelltas.
📌 Për detyrimin e karantinës, do t’ju njoftojmë në një postim të dytë.
Faleminderit per durimin. Shëndet të mirë.
Tirana International Airport
(BalkanWeb)

Për t’u bërë pjesë e grupit "Balkanweb" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet menjëherë. Grupi Balkanweb